Wojna – Jacka Gaworskiego

Wojna – Jacka Gaworskiego

Jacek Gaworski  – florecista,  przez 22 lata reprezentował nasz kraj w szermierce. Wielokrotny Mistrz Polski,  zdobywca dziesiątek medali. Były członek kadry narodowej i olimpijskiej.

W 2004 roku zdiagnozowano u Niego stwardnienie rozsiane – stracił czucie od pasa w dół, władze w rękach, wzrok i mowę. Drzemiący w nim duch sportowca rozpoczął walkę, którą stoczył na tyle dobrze, że pan Jacek mógł wrócić do rywalizacji sportowej na wózkach. W Pucharze Świata w Eger zdobył srebrny i brązowy medal. Niestety, chwilę później rozpoznano u niego również nowotwór mnogi rdzenia. W Polsce lekarze odmówili leczenia, a rozpoczęte leczenie w Berlinie nie zostało ukończone ze względów finansowych. Ostatecznie p. Gaworski został poddany terapii eksperymentalnej w Bostonie, która zakończyła się sukcesem (styczeń 2014)  Po jej zakończeniu powiedział: „Wygrałem bitwę, ale nie wojnę…”.

www.tvp.pl

www.tvp.pl

Pomimo przeciwności losu, p. Gaworski cały czas stara się być aktywny i oddany swojej dyscyplinie. Jego marzeniem jest zdobycie medalu za dwa lata na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Jak pozwala zdrowie  trenuje,bierze udział w walkach integracyjnych, obozach, zawodach. Oprócz tego nie zapomina o rehabilitacji.  W maju tego roku wywalczył srebro w Pucharze Świata w Lonato. W czerwcu uczestniczył w Mistrzostwach Europy w Strasburgu, tym razem zakończył  w ćwierćfinale.

http://stsport.pl/2013/09/11/jacek-gaworski-walczy-o-zycie-pomozmy-mu/

http://stsport.pl/2013/09/11/jacek-gaworski-walczy-o-zycie-pomozmy-mu/

Pod koniec lipca, po zakończeniu serii długotrwałych badań i konsultacji, pan Jacek dostał informację, że wyniki pozwalają by poddać się ostatniemu etapowi leczenia. Chce spróbować wygrać tę WOJNĘ z rakiem, jednak jest bardzo kosztowna – 240 000zł. Zbiórka pieniędzy trwa już od jakiegoś czasu, potrzeba jeszcze 40 000zł – czas do końca września.

Jeśli ktoś z Was może pomóc, choćby drobną kwotą to odsyłam Was na stronę: www.jacekgaworski.pl
Pieniążki można wpłacać:

KONTO PRYWATNE:
Jacek Gaworski
ING Bank Śląski S.A.,
Numer konta: 14 1050 1575 1000 0023 1860 4655

 Lub

 KONTO FUNDACJI:

„FUNDACJA NA RZECZ CHORYCH NA STWARDNIENIE ROZSIANE I CHOROBY NOWOTWOROWE – POMÓŻ WALCZYĆ O ŻYCIE”
KRS: 0000428288
skrócona nazwa: „Fundacja – Pomóż Walczyć o Życie”

Opis przelewu : Jacek Gaworski
adres Fundacji: 54-608 Wrocław ul.M.Hłaski 35/6

ING Bank Śląski S.A.
Numer konta:  25 1050 1575 1000 0090 9712 1306 

Zostało bardzo mało czasu, jednak trzymamy kciuki za zebranie pełnej sumy oraz późniejszy powrót do zdrowia! I czekamy na Rio… 🙂

http://pomozwalczyc.pl/o-fundacji/

http://pomozwalczyc.pl/o-fundacji/

 

 

 

Źródło:

www.jacekgaworski.pl

http://www.powersport.pl/pomoc/319-potrzebna-pomoc-dla-jacka-gaworskiego-apel-o-pomoc-jacka-gawronskiego

www.onet.pl

www.wp.pl

No comments yet.

No one have left a comment for this post yet!

Leave a comment