Modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki

Intensywnie ćwiczysz? Pracujesz nad modelowaniem swojej sylwetki? Możesz sobie dodatkowo pomóc! 

Na pewno każdy z Was słyszał o masażach odchudzających/antycellulitowych, czy też bańką chińską. Jest to idealny dodatek do ćwiczeń oraz racjonalnej diety. Od razu zaznaczam, że same masaże NIE ODCHUDZAJĄ, jedynie działają wspomagająco. Mają bardzo duży sens, ale w połączenia z dietą i aktywnością fizyczną.

Kilka słów o działaniu w/w zabiegów:

Masaże antycellulitowe są bardzo pomocne przy walce z tzw. „pomarańczową skórką”, która polega na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej oraz na występowaniu obrzękow włóknisto-stwardnieniowych w tkance podskórnej. Masaż ten pobudza skórę do właściwego funkcjonowania, zwalczając pokłady toksyn oraz rozbijając tkankę tłuszczową. Poprawia ogólną i miejscową przemianę materii, stymuluje mikrokrążenie oraz odtoksycznia podskórną tkankę tłuszczową.

Masaż odchudzający podobnie jak masaż antycellulitowy ukierunkowany jest na zmniejszenie grubości podskórnej tkanki tłuszczowej, poprzez poprawę ogólnej i miejscowej przemiany materii. Jakie korzyści wynikają z tego rodzaju masażu?
– wzrost przepływu chłonki oraz poprawa krążenia krwi
– regulacja rozmieszczenia płynów ustrojowych
– odprowadzenie toksyn z tkanek
– utrzymanie/poprawienie elastyczności skóry
– stymulacja pracy układu hormonalnego i narządów odpowiedzialnych za przemianę materii.
Oczywiście dodatkowo, dzięki aplikacji specjalnych preparatów możemy uzyskać większą poprawę elastyczności skóry poprzez dostarczenie składników odżywczych.

Hip, legs, isolated

Masaż bańką chińską również poprawia krążenie krwi i limfy, przez co ułatwia wydalanie zbędnych produktów przemiany materii, toksyn oraz zmniejsza obrzęki. Poprzez wpływ na regulację przemiany materii ułatwia redukcję tkanki tłuszczowej. Zassanie bańki wywołuje przekrwienie skóry i rozluźnienie mięśni; mamy tu podobieństwo do techniki ugniatania, która jest wykorzystywana w masażu klasycznym. Nie należy zapominać o przeciwwskazaniach – skóra naczynkowa i wylewy podskórne, gorączka, zaburzenia krzepliwości krwi czy też choroby skóry.

masaz_banka_chinska
Czy ktoś z Was korzystał z któregoś z opisanych masaży? Jak wrażenia? 

Jeszcze raz podkreślam: wbrew wszelkim chwytom marketingowym uważam, że sam masaż(z całkowitym pominięciem ruchu i diety) nie odchudza – nie dajcie się nabrać! 😉 

No comments yet.

No one have left a comment for this post yet!

Leave a comment