Anatomia Funkcjonalna Stawów Kapandji – recenzja

Anatomia Funkcjonalna Stawów Kapandji – recenzja

„Anatomia Funkcjonalna Stawów”, autor:  A.I. Kapandji.

Redakcja wydania I polskiego: Rafał Gnat

Wydawnictwo: Elsevier Urban&Partner Wrocław

20140414_144207

Co możemy znaleźć na temat książki na okładce?

„Jest to pierwsze polskie wydanie znakomitego podręcznika opisującego anatomię funkcjonalną stawów kończyny górnej człowieka. Autorem książki jest wybitny specjalista z zakresu ortopedii i chirurgii ręki dr Adalbert Kapandji. Największa wartością tej pozycji są z pewnością doskonałe ilustracje przygotowane przez samego autora, ułatwiające zrozumienie poszczególnych zagadnień z zakresu biomechaniki. Książka jest znakomitym źródłem wiedzy na temat budowy i funkcjonowania narządu ruchu człowieka. Ta ponadczasowa pozycji od 35lat nieprzerwanie służy specjalistom w różnych dziedzinach medycyny, a także fizjoterapeutom, trenerom oraz studentom.”

Jakie są Nasze – czytelników odczucia?

Rzadko kiedy zdarza się, żeby w 100% polecić jakąś pozycję. W wypadku Anatomii Kapandijego po prostu nie ma się do czego doczepić.

Naszym zdaniem jest to obecnie najlepsza na polskim rynku pozycja, pozwalająca zrozumieć zawiłości biomechaniczne  narządu ruchu. Autor w prosty, zrozumiały sposób przedstawia w swoim trzy tomowym podręczniku (I-Kończyna Górna; II –Kończyna Dolna; III – Kręgosłup i Głowa) problemy anatomiczne i biomechaniczne, które niejednokrotnie w przeciągu przebrnięcia przez cały rozdział rozjaśniają temat, który był zagadką i nie dawał odpowiedzi na proste pytanie „dlaczego tak to działa?”.  Wszystko poparte jest  jasnymi, przejrzystymi ilustracjami, dzięki którym całość materiału staje się całkowicie nieskomplikowana.
Dodatkowo na końcu każdego tomu mamy dołączone modele mechaniczne do złożenia, co przekłada się na praktyczne zrozumienie biomechaniki.Wg nas  właśnie takie podręczniki powinny stać się numerem jeden już na studiach!

Długo można by wymieniać zalety książki. Skupiając się na plusowych konkretach:

+ praktyczne przedstawienie materiału

+ duża ilość praktycznych ilustracji

+ przejrzystość w tekście i na ilustracjach

+ szczegółowo opracowany spis treści

+ bardzo dobry jakościowo papier

+ miękka, ale solidna okładka

Na pograniczu plusów i minusa (jednego jedynego) dajemy cenę książki (+/- 100zł/tom). Z jednej strony jest to niewiele jak na taką skarbnicę wiedzy, a z drugiej cały komplet już daje pokaźną sumę. Z całą pewnością dla nas, fizjoterapeutów  WARTO pokusić się o taką inwestycję 🙂

Ktoś z Was miał już w rękach to dzieło? Jak wrażenia? 🙂

No comments yet.

No one have left a comment for this post yet!

Leave a comment