Relacja z IV Konferencji  „Spotkanie z masażem”.

Relacja z IV Konferencji „Spotkanie z masażem”.

Dzisiaj, krótkie sprawozdanie z IV konferencji „Spotkanie z masażem”, w której to mieliśmy możliwość wzięcia udziału. Organizatorem był  serwismasażysta.pl, a całe impreza skierowana do masażystów oraz fizjoterapeutów. Oprócz prelegentów na stanowiskach prezentowały się firmy związane z branżą pracy manualnej. Przejdźmy jednak do tego co się działo.
IMGFDF

Konferencje otworzył mgr Sebastian Biały specjalista drenażu limfatycznego, którego też dotyczył wykład. Bardzo dobre otwarcie pokazujące jak ważna jest praca manualna przy obrzękach zarówno tych pooperacyjnych jak i wynikających z niedoskonałości ludzkiego organizmu.
Wykład uzupełnił film na którym to prowadzący zdemontował swoją pracę na kończynach dolnych u pacjentek po wycięciu macicy.
IMG103E Jako drugi zaprezentował się przedstawiciel www.realiakariery.pl. Tematyka wystąpienia pana Piotra Kobylińskiego dotyczyła rynku pracy i zwiększaniu swojej atrakcyjności wśród pracodawców. Pierwszy raz zetknęliśmy się z taką osobą i powiem szczerze, że byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Wystąpienie było bardzo interesujące ponieważ pokazywało jak my- fizjoterapeuci jesteśmy postrzegani przez head hunterów, właśnie z perspektywy HR’owca. Prowadzący omówił również zasady jakimi należy się kierować przy zmianie pracy i kiedy o ewentualnej zmianie powinniśmy myśleć. Krótko mówiąc dało to wszystko do myślenia. Nic tylko polecić każdemu takie spotkanie.
IMG10AE

Trzecim wykładowcą był jeden z gospodarzy całej imprezy – Marcin Banasiński. Należy go pochwalić ponieważ do wykładu przystąpił z marszu, gdyż jeden z zaplanowanych wykładowców  nie dojechał.  Temat jaki poruszył dotyczył radzenia sobie na rynku pracy. Ciekawe informacje połączone z charyzmą prowadzącego dały świetny efekt. Poruszone były kwestie których normalnie na tego typu konferencjach poruszane nie są. Na koniec Marcin  zaprezentował przykładowy masaż na krześle do masażu, który w łatwy sposób możemy wykonać w warunkach „polowych”.
Bardzo pozytywny wykład który mamy nadzieje uda się nam przełożyć na naszą prace zawodową.

IMG118B

Po dwóch prelegentach mówiących o możliwościach i rynku pracy następny wykład był powrotem do praktycznego charakteru konferencji. Za mikrofon chwycił przedstawiciel BlackRoll Polska Michał Dachowski. Zaprezentował on technikę rollowania przy pomocy rollera pokazując na co zwrócić uwagę i jak takie rollowanie poprawnie wykonać. Nie obyło się bez „sztuczki” z pracą na rozcięgnie podeszwowym i jego wypływie na zmniejszenie napięcia mięśni grupy tylnej łydki oraz kulszowo-goleniowych. Podobnie jak w wypadku dwóch wcześniejszych wystąpień charyzma oraz łatwość przekazywania informacji przyspieszyła upływ czasu.

IMG1371

Po Michale usłyszeliśmy z goła inne podejście do masażu z wykorzystaniem techniki „Dotyk Motyla” zaprezentowane przez Martę Targońską– dyplomowaną psychoterapeutkę. Jej autorem jest Ewa Reich i bazuje na szybkich ale delikatnych ruchach po ciele pacjenta „kasując” negatywne emocje, przygotowując pacjenta do dalszych zabiegów, zwiększając ich efektywność. Ciekawe podejście, rozszerzające w znaczny sposób pojęcie manualnej pracy z pacjentem.

IMG147C

Po Marcie Targońskiej mieliśmy okazję wysłuchać wykładu Małgorzaty Kronenberger dotyczącego masażu dźwiękiem z wykorzystaniem specjalnych mis pomysłu Petera Hessa.

IMG14FA

Ostatnim prelegentem był Tomasz Zagórski, trener Anatomy Trains, praktyk i  wykładowca. Powiemy szczerze, że wykład ten najbardziej trafił w nasze gusta (z punktu widzenia praktyki). Nie musimy chyba nikomu przedstawiać założenia taśm anatomicznych Toma Myers’a i ich pozytywnego wpływu na dolegliwości bólowe. Wykład prowadzony w dobrym tempie, logicznie przedstawiony pozwalający osobom, które pierwszy raz stykają się z tym zagadnieniem na wstępne zapoznanie się z tematyką, a tym którzy już coś wiedzieli na rozszerzenie swojej wiedzy. Bardzo pozytywne zakończenie, które wszystkich dobrze nastroiło na następny dzień- dzień warsztatów.

Podsumowując:

Jesteśmy wielkimi zwolennikami takich spotkań. Bardzo produktywnie spędzona sobota w bardzo miłym towarzystwie masażystów i fizjoterapeutów. Jeśli dodamy do tego interesujące treści i świetnie dobranych prelegentów to nie możemy być niezadowoleni. Czekamy z niecierpliwością na przyszłoroczne Spotkanie z masażem i zachęcamy Was do wzięcia udziału. Jesteśmy pewni, że organizator podniesie jeszcze poprzeczkę, która i tak w tym roku została zawieszona wysoko.
Aha no i prawdopodobnie w kwietniu inna konferencja dotycząca masażu na naszym macierzystej uczelni AWF Wrocław, także bądźcie czujni.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować organizatorowi Rafałowi Uryzajowi i Marcinowi Banasińskiemu za możliwość uczestnictwa w konferencji. No i oczywiście pozdrawiamy wszystkich uczestników wieczornej integracji :)

No comments yet.

No one have left a comment for this post yet!

Leave a comment